Telefon: +48 74 64 80 600
E-mail: info@hb.pl
SEC SSL

Dlaczego warto zainwestować w certyfikat SSL?

 

 SSL jest technologią mającą za zadanie zapewnić szyfrowanie połącznenia danych przesyłanych drogą elektroniczną między użytkownikiem a serwerem, w celu uniemożliwienia przechwytywania wprowadzonych danych. Certyfikat SSL zapewnia również weryfikację właściciela strony. W trosce o większe bezpieczeństwo w sieci, firmy Google i Mozilla zaczęły kłaść nacisk na posiadanie certyfikatu SSL. Obecnie przeglądarka Chrome, przy logowaniu na stronę bez certyfikatu SSL, wyświetla komunikat o treści: strona nie jest chroniona certyfikatem i może stanowić zagrożenie (Not secure).
 
 
 
 
 Już wkrótce komunikaty o zagrożeniu będą się pojawiać w przeglądarce Chrome przy próbie wpisania czegokolwiek na stronach nie korzystających z protokołu HTTPS. Hasła i numery kart kredytowych nie są jedynymi rodzajami danych, które powinny być prywatne i chronione. Żadne dane wprowadzane do witryn internetowych nie powinny być dostępne dla innych osób w sieci, więc w wersji 62 Chrome wyświetli ostrzeżenie "Niebezpieczne" gdy użytkownik wpisze jakiekolwiek dane.
 
 
 
 
 
 
Strona prawidłowo chroniona certyfikatem SSL oznaczona jest ikoną przedstawiającą zieloną kłódkę.
 
 
 
 
 
 

Natomiast ikona przedstawiająca przekreśloną kłódkę wskazuje na brak szyfrowania i oznacza potencjalne zagrożenie.

 

 

 

 

Adres strony również informuje nas o zabezpieczeniach. Bezpieczne strony wykorzystują protokół HTTPS zamiast HTTP.
 
 

 

Tematyka certyfikatów SSL jest także ważna pod kątem przepisów związanych z wejściem w życie przepisów RODO czyli ochrony danych osobowych.

Posiadanie na swojej stronie www SSLa staje się już w zasadzie obowiązkowe, bo inaczej osoby odwiedzające serwis internetowy mają informacje o tym, że POŁĄCZENIE NIE JEST BEZPIECZNE. Przeglądarki Chrome, Firefox już wręcz "zmuszają" do wdrażania SSLi - docelowo planują blokować serwisy, które będą działały bez protokołu https.
 
Wchodząc na stronę chronioną protokołem HTTPS z prawidłowym certyfikatem SSL możesz mieć pewność, że wysyłasz informacje bezpośrednio do tej właściwej witryny.
 
Wniosek jest prosty - jeśli jesteś posiadaczem strony WWW, powinieneś zadbać o jej zabezpieczenie. Certyfikat SSL zapewni Ci wiarygodność wśród odbiorców, a także może pomóc w pozycjonowaniu. Google oficjalnie przyznał, że certyfikat SSL jest jednym z czynników rankingowych przy generowaniu wyników wyszukiwania, więc nie zwlekaj!
 
Sprawdź nasza ofertę certyfikatów i zamów go już dziś!
 
Kilka technicznych informacji o SSL:
- Chroni domenę z WWW i bez WWW (https://www.hostedby.pl i https://hostedby.pl)
- Zabezpiecza pojedynczą nazwę domenową
- Rozpoznawany przez 99,9 % przeglądarek
- Szyfrowanie 128/256 bit
- Długość klucza szyfrowego 2048 bit
- Obsługiwany przez wszystkie najpopularniejsze przeglądarki
 
Adres e-mail
Domeny do zabezpieczenia

Telefon: +48 74 64 80 600
E-mail: info@hb.pl